Menu

Bez litości – Lisa Jackson

16 października, 2016 - Książki
Bez litości – Lisa Jackson

Bez litości

Lisa Jackson

Właśnie skończyłam czytać powieść jednej z moich ulubionych autorek Lisy Jackson pt. Bez litości. Książkę czytało się jak zwykle, niezwykle przyjemnie. Nie zabrakło tam oczywiście kowbojów, prawdziwych mężczyzn, miłości, zawiłych mrocznych historii i zbrodni. To właśnie lubię 🙂 U autorki zawsze można znaleźć tematykę problemów z natury psychicznej, szkoły, makabrycznych zbrodni. Jest to niewątpliwie bardzo charakterystyczne dla jej książek. Tym razem poznajemy Julię, która po tragicznej śmierci ojca nie umie się pozbierać, do tego nieudany związek, później małżeństwo i problemy z pracą na pierwszy rzut oka nie robią na czytelniku dobrego wrażenia. Bohaterka oprócz bagażu doświadczeń musi „walczyć” o wyjętą spod prawa młodszą siostrę, która stwarza ciągłe problemy, ciągnące się za nią bez końca. Gdy wszyscy załamują ręce, tylko Julia twardo stoi przy Shay. Widać jak ogromną miłością Julia darzy siostrę, niestety wzajemności nie widać. Walczy o siostrę, którą chcą wysłać do odległej od świata akademii Blue Rock, w której dzieją się niezwykłe dziwne rzeczy. Boi się o siostrę, dlatego nie chce dopuścić do jej wyjazdu. Niestety nie osiąga pożądanego efektu. Dziewczyna bardzo martwi się o siostrę, gdyż dziewczyna przebywająca w tamtejsze szkole zaginęła bez śladu i bo i się, że i Shaylee może spotkać coś złego. Sprawy oczywiście nigdy nie wyjaśniono. Im więcej grzebie szukając informacji o szkole, tym bardziej jest przerażona. Posunie się naprawdę daleko by ocalić swoją siostrę. Nie zabraknie przy tym płomiennego romansu, tajemniczych morderstw i wielu kłopotów przez nadmierne zaangażowanie i wścibskość. Walka o odzyskanie siostry nie będzie łatwa i przyjemna, a dodatkowo problemy, z którymi boryka się sama nie będą ułatwiać jej sytuacji.

Tropy prowadzące donikąd, niewyjaśnione zjawiska, które zauważa główna bohaterka są intrygujące. Książka bardzo wciąga, ponieważ zdarzenia i postacie w niej występujące zawierają wiele tajemnic i niedomówień. Czytelnik czuje chęć dalszego poznawania dalszych losów bohaterów. Jackson umiejętnie dobiera tematykę i tworzy najróżniejsze historie i zdarzenia, czyniąc swoje scenariusze niezwykle barwnymi i interesującymi. W tej powieści nie uświadczymy nudy i rozczarowania fabułą. Zakończenie jest jak zawsze zaskakujące, ale logiczne.

W sieć tajemnic autorka wplotła wielką, niespełnioną miłość Julii – Trent’a Cooper’a, która oczywiście pojawia się niespodziewanie i wprowadza dużo zamieszania do jej i tak już pokręconego życia. Jules będzie starała się nie dopuszczać do siebie wspomnień i uczucia, wcześniej niezwykle silnego. Tym razem nie jest jednak słodko i romantycznie, wszystko co dotyczy sfery uczuciowej jest konkretne i nierozczulające.

Na co chciałabym zwrócić uwagę to to, że autorka zawsze kreuje kobiety silne, uparte i zdecydowane, co również daje się wyczuć w każdym nowym egzemplarzu książki.

Książka warta jest poświęcenia uwagi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: