Menu

Premiery filmowe 20-26.03.2017

24 marca, 2017 - Premiery
Premiery filmowe 20-26.03.2017

Premiery filmowe 20-26.03.2017 

W tym tygodniu będziemy mogli obejrzeć kilka dobrych premier. Przede wszystkim pojawi się już w bardzo wiosennym i świątecznym klimacie film o zajączku zwanym Maxem, który wraz z przyjaciółmi będzie walczył o to, aby tegoroczne święta Wielkanocne się odbyły:

Zając Max – Ratuje Wielkanoc 

Data premiery: 24 marca 2017

Gatunek: Animowany/Familijny

Ponadto będziemy mogli poznać historię Polki, która podczas II wojny światowej stała się bohaterką, ponieważ ryzykując własne życie i swoich dzieci udzielała schronienia Żydom z warszawskiego getta na trenie swojego zoo:

Azyl 

Data premiery: 24 marca 2017

Gatunek: Dramat

 

Następną premierą, tym razem dla widzów o trochę mocniejszych nerwach, będzie film Baba Jaga. Opuszczona przez rodzinę dziewczyna imieniem Chloe wychowuje się w sierocińcu. Pewnego dnia w sierocińcu niespodziewanie pojawia się jej matka. Wizyta przyczynia się do powrotu nastolatki w miejsce, gdzie kiedyś dorastała. Tam ze swoim przyjacielem wybierze się do domu zmarłej kobiety, o której krążą legendy. Kobieta była uznana za czarownicę. Podobno to miejsce zamieszkuje okropny demon. Dziewczyna postanowi przekroczy próg drzwi i będzie musiała zmierzyć się czekającymi konsekwencjami. Czy uda się jej wygrać tę walkę?

Baba Jaga

Data premiery: 24 marca 2017

Gatunek: Horror

 

W piątek na ekranach kin spotkamy również najnowszy polski film oparty na faktach. Tematem filmu jest historia Krystiana Bali, który wydał książkę o tytule Amok, gdzie opisał niemalże identyczną zbrodnię popełnioną w realnym świecie. Na tej podstawie został oskarżony o jej popełnienie. To wydarzenie było początkiem głośnego polskiego procesu poszlakowego.

Brutalne morderstwo ze względu na brak dowodów trafia do „archiwum X”. Kilka lat później na podstawie donosu niewyjaśnione śledztwo zostanie połączone z napisaną przez Balę książką. Sprawę będzie badał inspektor Jacek Sokolski, który szybko odnajduje sugerowane podobieństwa – popełnionej zbrodni i książkowej. Oprócz samego śledztwa rozpocznie się wojna funkcjonariusza policji z pisarzem i potencjalnym zbrodniarzem. Starcie silnych osobowości będzie pełne emocji. Co okaże się prawdą a co fikcją? I najważniejsze, kto wygra ten pojedynek?

Amok 

Data premiery: 24 marca 2017

Gatunek: Kryminał

 

Oprócz przedstawionych pozycji zachęcam również do obejrzenia jeszcze dwóch filmów. Jeden przypominający kultowe produkcje Obcego i drugi z serii „powrotu do przeszłości”, bo przedstawia losy bohaterów serialu z mojego dzieciństwa. O kim mówię, dowiecie się za chwilę.

Pierwszym ze wspomnianych filmów jest Life:

Sześcioosobowa grupa kosmonautów Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ma zamiar podzielić się odnalezionym dowodem istnienia życia na Marsie. Odnaleziona istota okazuje się być niezwykle inteligentna, co będzie się wiązać nie tylko z pewnym ryzykiem, ale i doprowadzi odkrywców do porażających wniosków.

Life 

Data premiery: 24 marca 2017

Gatunek: Thriller, Sci-Fi

 

Wreszcie ostatnia premiera, jak już wspomniałam, została stworzona na podstawie kultowego serialu z lat 90. już ubiegłego wieku. Mianowicie chodzi o Power Rangers. Pamiętacie? Grupka kilka osób o wyjątkowych zdolnościach, walczących ze złem w najróżniejszej postaci. Też się na tym wychowywaliście?  😉 Piątka licealistów dowiaduje się, że istnienie świata jest poważnie zagrożone. Nastolatkowie będę musieli stać się kimś na miarę superbohaterów i pokonać nadchodzące zło. Przyznam szczerze, że jestem bardzo ciekawa efektu.

Power Rangers

Data premiery: 24 marca 2017

Gatunek: Akcja, Sci-Fi

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: